Akumulatsiooni-paagid

Akumulatsioonipaak on lahutamatu osa efektiivsest biokütusega köetavast küttesüsteemist. Tänu akumulatsioonipaagile saab katel töötada nominaalkoorusel kõrge kasuteguri juures. Selleks, et biokütusel töötav katel saaks töötada nominaalkoormusel kõrge kasuteguri juures, tuleb küttesüsteemiga ühendada piisavalt suur akumulatsioonipaak, mis salvestab endas soojuse, mille järgi parasjagu nõudlust ei ole. Toodame silindrikujulisi ja kandilisi akumulatsioonipaake nii isoleeritud kui isoleerimata kujul. Lisaks valmislahendustele pakume ka eritellimusel akumulatsioonipaake. Akumulatsioonipaak sobib  kasutamiseks erineva suurusega eramajades, ridaelamuboksides ja tootmishoonetes.

Milleks akumulatsioonipaak?
- akumulatsioonipaak lisab väärtust sinu küttesüsteemile
- pikendab kütmistsüklit ja hoiab köetavates ruumides ühtlasemat temperatuuri
- elektriküttekehadega varustatud akumulatsioonipaak võimaldab kasutada kütteks nii päevast kui ka odavamat öist elektrit

Puiduküttega süsteemis on akumulatsioonipaak vajalik ka seetõttu, et puidukatlad on suure inertsiga ning neis ei kustu leek kohe pärast tarbimise lõppu vaid põlemisprotsess kestab veel edasi, kuni kogu kütus on lõplikult ära põlenud. Antud soojus, mis tekib pärast tarbimisnõudluse lõppu, salvestub akumulatsioonipaagis ning seda on võimalik nõudluse kasvades sealt kohe ka kasutada ning katlal on jällegi aega nominaalkoormusel töörežiimile jõudmiseks.

Akumulatsioonipaagi ühendamine puitküttega süsteemis on tark ka selle pärast, et see vähendab katla keemaminemise riski kütmise ajal isegi elektrikatkestuse ajal, mil pumbad seiskuvad. Katla ja akupaagi vahelises segamissõlmes jätkub loomulik tsirkulatsioon ning soe vesi liigub katlast paaki ning paagi alt osast väljuv jahedam vesi liigub katlasse, hoides katlasse siseneva vee temperatuuri  60 - 95 oC.

Halupuukatlaga küttes on tihti probleemiks see, et tuleb pidevalt kütta, et maja soe püsiks ning varem või hiljem jahtub katel kütteperioodil ikkagi alla 60 oC. Pidev katla maha jahtumine ning uuesti kuumaks kütmine ei ole aga katla elueale hea. Akumulatsioonipaak põhimõtteliselt lahendab antud probleemid. Küttes akupaagi ühe pikema ja intensiivsema kütmisega soojaks on võimalik seejärel kasutada salvestatud soojust ning uuesti kütta olenevalt tarbimisest, kas siis kord päevas või veel harvem.*

*Kütmise tihedus sõltub katla võimsusest, paagi suurusest ja tarbimisvajadusest

Kui katel töötab perioodiliselt nominaalkoormusel ning kõrge kasuteguri juures maha jahtumata, väheneb märkimisväärselt ka tõrva ja pigi tekkimine katlas ning lõõris, sest suur osa nendest komponentidest põleb kõrgemate temperatuuride juures ära. Kõrgetel temperatuuridel põlemine hoiab ära ka madaltemperatuurilise korrosiooni tekkimisohu, mis omakorda säilitab katla eeldatavat eluiga.

Võta meiega ühendust. Omame aastatepikkust kogemust ja aitame leida parima lahenduse.

Kõikidele meie toodetud ja paigaldatud seadmetele kehtib 2-aastane garantii